full screen background image
Search

تمیز کننده ای قوی به نام لیمو

لیمو علاوه بر مزایایی که برای بدن ما دارد ، پاک کننده ی قوی هم محسوب می شود ، در پایین بخشی از مزایای لیمو در خانه را بررسی می کنیم :

 

new-uses-lemons-de

 

۱ – ماکروویو خود را برق بیاندازید

در ماکروویو خود یک فنجان آب و یک لیموی قطعه شده قرار دهید و در بالاترین دمای دستگاه خود بگذارید ، سپس بعد از اینکه شیشه های دستگاه بخار کردند ، دستگاه را خاموش کنید و تا ۱۵ دقیقه در دستگاه را باز نکنید . بعد از آن روغن ها و جرم ها به راحتی پاک می شوند .

 

 

۲ – پاک کردن لکه ها از روی پارچه

این روش حتی برای پارچه های قدیمی و با ارزش هم امن می باشد . برای شروع شما باید آب لیمو را بگیرید و با مقداری نمک کخلوط کنید ، سپس این محلول را به مدت نیم ساعت روی پارچه قرار دهید و سپس پارچه را با سرکه و آب گرم بشویید .

 

lemons-cutting-board-de

 

۳ – پاک کردن جرم ها و کثیفی ها از روی تخته برش

لیمو را از وسط نصف کرده و روی سطح تخته بکشید ( مانند شکل ) تا بوی بد مواد و موادی که در درز ها نفوذ کرده اند از بین بروند . برای نتیجه بهتر روی آن نمک بپاشید و یک شب بگذارید تا این مخلوط روی تخته بماند و همچنین شما می توانید درز های تخته های چوبی را با روغن های طبیعی از بین ببرید تا تخته ای یک دست و صاف داشته باشید .

 

 

۴ – پاک کردن لکه ی زنگ زدگی آهن از روی پارچه

محلولی از آب لیمو و نمک درست کنید و روی پارچه بریزید و مقابل آفتاب قرار دهید تا روی پارچه خشک شود سپس با آب بشویید . چندین بار این کار را تکرار کنید تا لکه به صورت کامل از بین برود .

 

 

lemons-cleaning-chrome-de

 

۵ – درخشان کردن وسایل کرومی دستشویی و حمام

روی آن ها را با لیموی نصف شده بشویید و سپس آب بگیرید و بگذارید تا خشک شوند و درخشانی شان چند برابر شود .

 

 

۶ – از بین بردن لکه ی عرق روی لباس

با ریختن آب لیمو روی لباس مورد نظر و ساییدن آن می توان لکه عرق که به راحتی از بین نمی رود را از بین ببرید ( سرکه هم می توانید استفاده کنید ) ( در برخی لباس ها لکه عرق به سختی پاک می شود ) . بعد از این کار کل لباس را یکبار بشویید .

 

 

۷ – از بین بردن علف های هرز

با اسپری کردن آب لیمو روی این گیاهان و یا ریخت آب لیمو پای آن ها می توان این گیاهان هرز را از بین برد .

حواستان باشد که روی گیاهانی که می خواهید بمانند نریزید که آن ها هم از بین می روند .

 

 

lemons-apples-water-de

 

۸ – ایجاد هوایی مرطوب و معطر در خانه

چند تکه لیمو را در یک قبلمه که با آب پر شده را بر روی گاز قرار دهید تا بجوشد .  در اثر جوشیدن آب و گرم شدن لیمو ها ، هوای خانه شما مرطوب و معطر می شود . عطر لیمو آرام بخش می باشد .

 

۹ – پاک کردن رنده های دستی

آیا شما هم با پاک کردن بخش های ریز پنیر در درز های رنده تان به مشکل بر خوردید ؟ به راحتی می توانید با یک تکه لیمو آن را پاک کنید . ابتدا بیمو را نصف کنید سپس از لیمو را رنده کنید ( از سمت داخلی لیمو نه پوست آن ) ، مشاهده می کنید که پنیر ها بعد از آن به راحتی پاک می شوند .

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد