full screen background image
Search

۱۱ روش برای داشتن خانه ای سرشار از آرامش ( قسمت دوم )

در قسمت قبلی به بخشی از نکات تاثیر گذار و آرامش بخش در خانه پرداختیم و امروز می خواهیم این مطلب را کامل کنیم .

اگر بخش قبل را نخوانده اید بر روی لینک مطلب کلیک کنید :

۱۱ روش برای داشتن خانه ای سرشار از آرامش  ( قسمت اول )

هنگامی که در خانه تان هستید چه احساسی دارید ؟ خوش حالی ؟ آرامش ؟ در جهان شلوغ و پر هرج و مرج امروزی استرس همیشه وجود دارد حتی در خانه ولی خانه شما نباید اجزاه دهد که استرس و هرج و مرج در خانه تان وجود داشته باشند . اکثر طراحان بر این باورند که : خانه شما باید مکانی باشد تا وقتی وارد آن می شوید احساس آرامش پیدا کنید و خستگی از تنتان در برود . زندگی کردن هم نیاز به مهارت و هوشیاری دارد و شما باید یک هارمونی خاص برای سبک زندگی خود داشته باشید . در جهان آشفته امروزی نیاز به یک خانه ای آرام که به شما اجازه احیا شدن دوباره ( Refresh ) بدهد جزو مهم ترین نیاز های انسان هاست .

 

 

Christa O’Leary در کتاب جدید خود ( Home In Harmony ) ، از زندگی الهام گرفته است . او با استفاده از دانش طراحی خود ، روانشناسی و زندگی سبز و تلفیق اینها ، توانسته به خوانندگان کتاب خود کمک کند تا از این دنیای سمی و آشفته بیرون بیاییند و خانه خود را به محلی مناسب برای بدست آوردن آرامش تبدیل کنند ، تا بتوانند زندگی شادتر داشته باشند .

 

 

۷ – پرورش طبیعت : ذات انسان طوری است که همیشه در حال قدردانی از زیبایی هایی که خداوند در طبیعت اطراف ما قرار داده است ، این واقعیت طبیعت و ذات ما است . با وارد کردن عناصر طبیعی به داخل منزلتان شما آرامش و صلحی که در طبیعت وجود داشته را وارد منزل خود کرده اید . کاسه های چوبی ، آبشار های کوچک و  بذر های کوچک می توانند آرامش بخش باشند .

 

 

۸ – نیروی گیاهان : گیاهان یکی از مهم ترین اجزا برای تزیین کردن خانه ها است ، نه تنها طبیعت را به خانه شما وارد می کنند بلکه باعث تمیز کردن هوای داخل منزل شما می شود . وجود ترکیبات مختلف گیاهی در منزل باعث می شود که گاز های مضر را در خانه شما از بین بروند .

 

 

۹ – با پنجره ها خوب باشید : جهان امروزی پر از آلودگی و گاز های سمی است ، فرقی نمی کند که کدام کشور هستید ، فقط برخی از کشور ها هستند که هوای پاکی دارند که آن هم به دلیل پیشرفته نبودن آن هاست زیرا پیشرفت جامعه بشری ضرر هایی هم برای انسان ها ایجاد کرده . حال با این شرایط اکثر اوقات هوای داخل منزل شما آلودگی بیشتری نسبت به محیط بیرون دارد ، پس پنجره ها را هر چند وقت یکبار باز کنید تا هوای خانه تان عوض شود . می دانید که کمبود اکسیژن باعث خستگی و عصبی شدن می شود .

 

 

۱۰ – تکنولوژی محدود کننده : مکانی را برای بازی و استراحت و کار ایجاد کنید تا به صورت نا خودآگاه آرامشی بدست آورید و کار های خود را با نظم پیش ببرید به آسانی و ناخودآگاه از کاری به کاری دیگر می روید . مکانی را که می خواهید طراحی کنید باید به کار شما مرتبط باشد تا هر وقت آن را می بینید یادتان بی افتد که کاری دارید و آن را هیچ وقت فراموش نمی کنید . ساخت این جور فضا ها کمک می کند تا حس هماهنگی و پشتیبانی ایجاد شود که نتیجه همه این ها آرامشی توصیف ناپذیر است .

 

 

۱۱ –   : در دنیای مدرن امروزی اکثر غرق کارهایی که باید در طول یک روز بکنند شده اند . اضافه کردن این کار ها به خانه ( آوردن آنها به خانه ) باعث ایجاد حس خستگی در کل فضا می شود . برخی مواقع هم خوب است که فکر کنید چه چیز هایی می توانند باعث آرامش من و خانواده ام در منزل شود ، حتی چیز های کوچک و در آخر برای تحقق آرامش در خانه تان تلاش کنید و از کوچکترین جزئیات بی اهمییت نگذرید .

قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .

 

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد