full screen background image
Search

۱۱ روش برای داشتن خانه ای سرشار از آرامش ( قسمت اول )

هنگامی که در خانه تان هستید چه احساسی دارید ؟ خوش حالی ؟ آرامش ؟ در جهان شلوغ و پر هرج و مرج امروزی استرس همیشه وجود دارد حتی در خانه ولی خانه شما نباید اجزاه دهد که استرس و هرج و مرج در خانه تان وجود داشته باشند . اکثر طراحان بر این باورند که : خانه شما باید مکانی باشد تا وقتی وارد آن می شوید احساس آرامش پیدا کنید و خستگی از تنتان در برود . زندگی کردن هم نیاز به مهارت و هوشیاری دارد و شما باید یک هارمونی خاص برای سبک زندگی خود داشته باشید . در جهان آشفته امروزی نیاز به یک خانه ای آرام که به شما اجازه احیا شدن دوباره ( Refresh ) بدهد جزو مهم ترین نیاز های انسان هاست .

Christa O’Leary در کتاب جدید خود ( Home In Harmony ) ، از زندگی الهام گرفته است . او با استفاده از دانش طراحی خود ، روانشناسی و زندگی سبز و تلفیق اینها ، توانسته به خوانندگان کتاب خود کمک کند تا از این دنیای سمی و آشفته بیرون بیاییند و خانه خود را به محلی مناسب برای بدست آوردن آرامش تبدیل کنند ، تا بتوانند زندگی شادتر داشته باشند .

در پایین بخشی از ساده ترین کار هایی که او پیشنهاد کرده را آورده ایم :

 ScreenShot2014-11-03at5.50.37PM

۱ – همه اتاق ها مهم هستند

خیلی از ماها به برخی از اتاق ها بی اهمییت هستیم و به آنها توجه نمی کنیم . پس هنوز فضاهایی در خانه وجود دارند که تزیین نشدند و خانواده هم زیاد با آن کاری ندارد ، آسان ترین کار این است که در اتاق را می بندیم و می گوییم یک روز دیگر به سراغ این اتاق می آیم چون زیاد مهم نیست .

این اتاق ها انرژی منزل شما را ناخوداگاه از بین می برند چون آنها را خام فرض کرده ایم . تمام انرژی هایی که در منزل شماست نباید الکی از بین برود .

 

۲ – تسخیر بر هم ریختگی

بر هم ریختگی به صورت ناخودآگاه به صورت غیر ارادی آشفتگی های فیزیکی و روحی به وجود می آورند . شما را وادار به تقلا برای پیدا کردن وسایل گمشدتان می کنند و این باعث آشفتگی شما و اعضای خانوادتان می شود . برای هر چیزی جای مشخص داشته باشید ، طوری باشد که اعضا به چشم قانون به آن نگاه کنند و سرپیچی نکنند .

طوری نباشد که وقتی کمد لباس ها را باز می کنید انگار با توپ به کمد شما شلیک کرده باشند و یا روی میز ناهار خوری پر کاغذ های مختلف باشد .

نوجوانان هم که اکثرا لباس هایشان روی تخت یا صندلی شان است ، به طوری که هر وقت به هر کدام نیاز داشتند ، وسایل و لباس هایشان را روی دیگری قرار می دهند . که همه اینها روی هم رفته ایجاد تنش می کنند .رنگ

 

۳ – رنگ

رنگ ها روی شما تاثیر های احساسی ، روانی و فیزیکی می گذارند .مطالعات اخیز نشان داده است که رنگ ها می توانند در دمای بدن و اشتهای آدم تاثیر بگذارند . همچنین می توانند روی حالت درونی شما و مقدار انرژی داخل منزل تاثیر بگذارند . پس بگردید رنگی را پیدا کنید که با شما و خانوادتان سازگاری بیشتری دارد تا تاثیر مثبت بیشتری روی شما بگذارد .

 

۴ – طلسم ها را از خانه تان حذف کنید

شاید می پرسید طلسم یعنی چه ؟ به شما می گوییم ، منظورمان خاطرات بد می باشد . عکس هایی که شما روی دیوارتان آویزان کرده اید که مربوط به دوران جوانی شماست و یا کودکیتان . وقتی بیکار می شوید به عکس ها نگاه می کنید و خاطراتی برای شما یاد آور می شود ، خاطراتی خوب و بد . این خاطرات بد باعث می شوند وقتی شما به عکس ها نگاه می کنید ، ناراحت شوید و همین ناراحتی باعث می شود که دیگر اعضای منزل هم ناراحت شوند . یا اینکه قبلا زیباتر بوده اید و یا خوش اندام تر که همه این ها روی هم رفته باعث ناراحتی شما می شوند .

 

۵ – مثبت اندیش باشید

هنگامی که شما خاطراتی از گذشته را به یاد می آورید ، خاطراتی که با آنها در این خانه زندگی کردید و در خانه تان تجربه کرید ، خاطراتی که ممکن است اغلب لبخن را بر لبان شما جاری کنند و بر عکس . بگردید وسایلی که باعث می شوند خاطرات خوب و دلنشینتان زنده شوند را پیدا کنید و در منزلتان قرار دهید . این وسایل می توانند باعث افزایش انرژی و حس آرامش در منزل شما می شود .

به زودی ادامه مقاله هم در صورت استقبال قرار می گیرد .

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد