full screen background image
Search

۱۱نکته ی پرطرفدار سال در طراحی اتاق خواب

اتاق خواب، یکی از مهم ترین اتاق های خانه و یکی از اتاق هایی که بیشتربن زمان خود را در آن می گذرانید. و البته یکی از اتاق هایی که میتوانید کاملا با توجه به سلیقه و خصوصیات خود بچینید و به این که بقیه چه فکری میکنند اهمیتی ندهید. همین طور تاثیر دهنی و روانی زیادی هم میتواند روی شخص داشته باشد. اتاق خواب اولین مکانیست که هنگامی که چشممان را باز میکنیم میبینیم و در آخر روز نیز آخرین مکانیست که میبینیم. و برای شروع یک روز خوب باید محیطی که در آن بیدار میشویم انرژی ذهنی به آدم بدهد. به این منظور باید وقت و دقت خاصی بر طراحی اتاق خواب بگذاریم.

در ابنجا ۱۱ تا از نکات تعریف شده برای دیزاین اتاق خواب آورده ایم که در ۲۰۱۴ به آن خیلی توجه شده و از این نکات خیلی پیروی میشود.

۱ – طرح های گل روی دیوار

امسال استفاده از طرح های پیچیده و پر زرق و برق گل روی دیوار ها مد شده. استفاده از این طرح ها در ابعاد بزرگ توصیه می شود. اگر به جای طرح های چاپی ، با دست نقاشی بشود خیلی بهتر است. اگر که به گل علاقه دارید این طرح گزینه ی مناسبی برای اتاق خواب شما میباشد.

floral-wall-art

 

 

orchid

 

۲ – خاکستری و سایه های آن

به عنوان یکی از رنگ های اصلی سبک مدرن ، از رنگ خاکستری امسال انتخاب های بیشتر و سایه های بیشتری در فروشگاه ها و فستیوال های مختلف موجود بود که یعنی مشتری بیشتری هم دارند و به این معنیست که استفاده از طیف رنگی و سایه های خاکستری متداول تر شده. همین طور رنگ های دودی و استخوانی هم از رنگ های پرطرفدار امسالند.

grey

مطلبی دیگر در مورد رنگ های خنثی

۳ – تاثیر پذیری از هتل

شاید خیلی ها از این طرح خوششان نیاید ولی استایل هتلی و لوکس کم کم دارند جای خود را در دیزاین خانه ها باز می کنند. از مشخصه های این طرح ها استفاده از میز کنار تخت ، پنجره های بزرگ برای استفاده حد اکثر از نور طبیعی ، هد برد های بزرگ و لوکس ، آباژور های کنار تخت و از همه مهم تر نور پردازی خاصی که اتاق باید داشته باشد است. به دنبال دیزاین های ارزان هم نباشید این طرح ها نسبتا پر هزینه هستند. با اضافه کردن گیاه یا گل به اتاق از جدی بودن و خشک بودن اتاق های هتلی گرفته میشود و فضای دلپذیر تری میسازید.

hotel

۴ – طرح های سنتی

شاید استایل قدیمی باشد اما همیشه معروف بوده و خواهد بود. اگر قصد تغییر دکوراسیون اتاق را تا مدت طولانی ندارید این استایل بهتربن انتخاب است چون از لحاظ زمانی قدیمی نمی شود. اصلا سبکش این است که قدیمی باشد! شاید برای اینکه تازه بنظر برسد باید هر چند وقت یکبار تغییرات جزئی داد ولی کلیت کار ثابت است و تغییری نمیکند. استفاده از پارچه ها و اثاثیه که گل دار باشد هم خیلی در این طرح کمک می کند.

traditional1

۵ – ارغوانی روشن

بسیار شاداب و سرشار از انرژی ، ارغوانی روشن رنگ سال به انتخاب سایت Panton شد. البته شاید این رنگ باب میل همه نباشد اما اگر شما این رنگ را دوست دارید و از این رنگ انرژی می گیرید در انتخابش شک نکنید. از این رنگ میتوانید برای دیوار ، رو تختی ، آباژور ، بالش ها ، طرح های روی کوسن و فرش استفاده کنید.

radiant-orchid

۶ – کمی از دیزاین دانمارکی

تخت های دانمارکی در سال ۲۰۱۴ وارد شدند .این سبک تخت از ابتدای سال محبوبیت رو به رشد و زیادی داشتند . تخت ها عنصر مرکزی اتاق های خواب هستند ، تخت خواب ها بزرگترین وسایل خانه ای هستند که در خانه دیده می شوند ، پس انتخاب یک تخت خوب که برای اتاق شما مناسب باشد و نگاه آدم را به خودش جذب کند خیلی مهم می باشد . تخت های دانمارکی به خوبی می توانند این کار را برای شما و اتاقتان بکنند . این سبک تخت ها اتاق شما را منظم می کنند و بیشترین تاثیر را روی اتاق شما می گذارند .

Danish-bedroom

 

 

۷ – طراحی مراکشی

ما شاهد افزایش استفاده از سبک های سنتی در چند سال اخیر شده ایم ولی سبکی که به خوبی توانسته جایی در میان طراحان برای خود دست و پا کند سبک مراکشی است ، سبکی که از کشوری در شمال غربی آفریقا که امروزه طرفداران زیادی دارد و با طرح های خاص و منحصربفردش در میان مردم جهان نفوذ کرده . تمام این وسایل برای پیاده سازی این سبک به راحتی تهیه و اجرا می شوند و یک دکوراسیون قدرتمند در کمترین زمان را می توان با استفاده از این سبک داشت . روز به روز علایق مردم به این سبک بیشتر می شود و باید شاهد پیشرفت چشم گیر این سبک در سال های آتی باشیم .

moroccan

 

۸ – متریال ( مواد ) طبیعی

رنگ هایی با تن های طبیعی ، ویژگی چوب ها ، فلزات ، سنگ و آجر . استفاده از رنگ هایی با تن های طبیعی ، پنل های چوبی شیار دار ، آجر و یا روکش آجری برای دیوار ( مانند عکس پایین ) . استفاده از مواد طبیعیمی توانند نقاط برجسته و مهم یک اتاق محسوب شوند اگر به درستی استفاده شوند ( مانن عکس پایین ) . همانطور که مشاهده می کنید ، از چوب هایی با ضخیم و با حالتی طبیعی که هم در تخت استفاده شده و هم در دیوار پشت آن ، به نوعی می خواهد بیان کند که گویا این تخت از دیوار افتاده است ( !!! ) . در اطراف تخت هم دیوار کوب ها از رنگ روشن استفاده شده اند تا نور را بیشتر در محیط پخش کنند .

natural1

 

۹ – روستایی (خانه های خارج از شهر)

روستایی ، ناهموار و طبیعی . همانند طرح جالب و نرم خانه ای در استرالیا که مشاهده می کنید . این سبک یعنی استفاده از متریال و رنگ هایی که بیشتر در بیرون شهر یافت می شوند . استفاده از لوازم جانبی که طبیعی هستند که احساس واقعی از طبیعت و روستا به اتاق هدیه می دهند . اما خیلی با آپارتمان های کشور متفاوت هستند ، همین خامی روستایی است که باعث شده که این طرح کم کم جای خودش را در میان مردم پیدا کند .

rustic

 

 

۱۰ – پارچه های چهارخونه

جاهایی ممکن است که که چندین سبک معروف با هم ترکیب شوند و سبکی جدید و منحصربفرد را بوجود بیاورند . ترکیب طبیعت و سبک روستایی با پارچه های ابریشمی ، عناصر تشکیل طرحی است که در عکس پایین مشاهده می کنید . طرح چهارخونه  خیلی وقت است از مد افتاده است ولی به تازگی در سال ۲۰۱۴ دنبال جایی برای خودش است تا دوباره به زمان اوج خودش بازگردد . پیاده سازی این طرح با پارچه های پشمی چهارخونه برای روکش مبلمان ها ، روتختی ها ، بالشت ها و پرده ها ساده است . در عین سادگی کاملا تاثیر گذار هستند .tartan

 

۱۱ – آبی های زیبا

آخرین سبک ولی قدرتمند در بازار های جهانی طراحی داخلی و سایر صنایع . آبی ، آبی و آبی . سخت است که از آبی استفاده نکنیم و برویم سراغ رنگی دیگر . آبی روشن آسمانی ، آبی دریا و آبی فیروزه ای ، همه این ها مد و رایج هستند و همین آبی ها با هم خوب ارتباط برقرار می کنند و هماهنگ هستند . همانند شکل پایین که توسط گروه Plum Interiors طراحی گردیده ، رنگ های مختلف آبی تضادی که با سفید درخشان می کنند ، انرژی و حس شادی فراوانی به محیط می دهند . تضاد رنگی بین پرده ها ، رو تختی ، فرش ، کفپوش ، تاج تخت و… هرچه در شکل پایین مشاهده می کنید . پس رنگ آبی را دست کم نگیرید .blue

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد