full screen background image
Search

۹ کاربرد مهم خمیر دندان ها در تمیز کردن منزل

2be5c4939b9f2d6cbc37fc183883c1c0

 

۱ – تمیز کردن سینک

ممکن است خیلی برای شما پیش آمده باشد که هنگام آغشته کردن مسواک به خمیر دندان ، خمیر دندان را کمی روی سینک بریزید ، حال ما به شما می گوییم به جای اینکه آب را باز کنید و سینک را بشویید ، یک حوله یا دستمال نرم برداشته و کف سینک را با خمیر دندان تمیز کنید . خمیر دندان براقی خاصی به سینک شما می دهد .

 

adf950e5b6e16fc28f6a4a8af56d0f33

 

۲ – ایجاد خاصیت ضد بخار برای آینه های حمام

شاید برای شما هم سوال باشد خاصیت ضد بخار یعنی چه ؟ واژه ای که بتواند معنای  Anti Fog را بدهد پیدا نکردیم و کلمه به کلمه معنی کردیم . یکی از بزرگترین مشکلاتی که ما در حمام هنگام اصلاح صورت یا آرایش و کلا با آینه ها بعد از دوش گرفتن و آماده شدن برای رفتن به بیرون داریم این است که تمام سطح آینه های حمام را بخار فرا می گیرد .

برای این کار شما ابتدا باید خمیردندانتان را روی سطح آینه بریزید و آن را پخش کنید و با دستمال قسمت هایی که خمیر دندان زیاد آمده را بردارید ، حواستان باشد از خمیر دندان هایی که به صورت ژل هستند نباید استفاده کنید .

حال دیگر کار های خود را بعد از استحمام می توانید به سرعت انجام دهید چون دیگر نیازی نیست که منتظر باشید تا بخار ها از روی آینه بروند .

 

6ebeb53cb0bc030fda1c5253eab5d8ab

 

۳ – کفش هایی براق

با استفاده از مسواک های قدیم خود و خمیردندان می توانید کفش های خود را برق بندازید ، با مسواک خوب روی سطح آن را با خمیر دندان تمیز کنید و سپس با یک دستمال مرطوب کار را تمام کنید .

 

iron

 

 ۴ – تمیز کردن اتو

اتو کردن یک لباس تمیز با رنگی روشن با اتویی که کثیف است می تواند آن لباس را از بین ببرد ولی به راحتی می توان با یک خمیر دندان سطح آهنی آن را تمیز کرد ، وقتی سطح اتو سرد است آن را با خمیر دندان تمیز کنید و سپس خمیر دندان را با یک دستمال از روی سطح آن بردارید .

 

crayons-e1386793594703

 

۵ – پاک کردن مداد شمعی از روی دیوار

کودکان خیلی کنجکاو هستند و دوست دارند خیلی از چیز های جالب را تجربه کنند ، شما آن ها را در اتاق تنها می گذارید و وقتی داخل اتاق می روید با صحنه ای شبیه شکل بالا مواجه می شوید ، عکس العمل شما چیست ؟؟

هیچی ! شما با استفاده از خمیردندان و یک برس به راحتی بدون اینکه به رنگ دیوار آسیبی بزنید آن را تمیز کنید . خوبی استفاده از خمیر دندان این است که از مواد سمی ساخته نشده و برای اتاق کودکان خیلی مناسب تر از مواد شیمیایی سمی است .

 

9ffad377ed2894f0838ed182b4e5f386

 

۶ – تمیز کردن حلقه های آب ( آبی که پس از قرار دادن یک لیوان روی سطح ، روی سطح بوجود می آید )

سطوح چوبی به دلیل اینکه قابلیت جذب مایعات را دارند به راحتی آبی که زیر لیوان وجود دارد را پس از تماس لیوان با سطح چوب جذب می کنند . حتی برخی مواد غذایی هم می توانند جذب چوب شوند .

را حل : برای این کار کمی خمیر دندان روی سطح چوب بریزید و با یک دستمال منطقه موردنظر را مالش دهید .

نباید بگذارید زیاد خمیردندان روی چوب بماند چون رنگ چوب را از بین می برد .

 

91a02d21b0fa7ce7ef83a746670dd184

 

۷ – تمیز و براق کردن سطوح آهنی

با استفاده از خمیر دندان می توانید به راحتی سطوح آهنی را از هر چه جرم و کثیفی پاک کنید و سطح آن را مانند جواهرات براق کنید .

 

ba30bc64ecea3644e40f9b0aa4bfc5f3

 

۸ – زنده کردن لوح های فشرده خش دار ( CD / DVD /BD )

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یکی از سی دی های مورد علاقه تان یا یکی از سی دی های کالکشن شما خش دار شده باشد و خوب خوانده نشود توسط دستگاه شما . برای این کار ابتدا با یک حوله نرم روی خش را با مقداری خمیر دندان را تمیز کنید و بگذارید که خمیر دندان به داخل خش ها برود ، سپس با یک حوله مرطوب روی سی دی را تمیز کنید . سی دی شما آماده پخش می باشد .

 

48c2262711529500c47a6c74884e9a8e

 

۹ – از بین بردن بوی بد

از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی کار سختی است ، مخصوصا ظروف ترشی و سرکه . ولی اگر آن ها را با خمیر دندان بشورید بخش اعظم یا کل بوی بد ظروف از بین می رود .

امیدواریم توانسته باشیم که به شما کمکی با ارائه این مطلب کرده باشیم .

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد