full screen background image
Search

۱۰ نکته برای داشتن اتاق خوابی بهتر

در این جا تعدادی از نکات مهم در چیدمان اتاق در اختیار شما می گذاریم تا شما بهترین ، راحت ترین و لوکس ترین اتاق خواب را برای خود بسازید .

 

adeeni-design-interiors-eclectic-bedroom-lgn

۱ – یک قالیچه نرم و راحت

هیچ چیزی بدتر از این نیست که شما وقتی از خواب بلند می شوید پاهایتان را روی یک سطح سفت مانند پوست خرچنگ و یا پارکت های سرد بگذارید و شروع یک روز خوب را با این حس بعد خراب کنید . برای خودتان یک حس راحتی در ابتدای هر روز ایجاد کنید . استفاده از یک فرش کوچک تر از فرش اتاق مانند یک قالیچه ی نرم و راحت در کنار تخت می تواند شما را برای یک شروع پرانرژی آماده کند ، در تصویر بالا که توسط تیم Adeeni Design Group طراحی شده است شما می توانید این قالیچه را کنار تخت ببینید .

 

ED0610_WHEALON-10

۲ – طرح ( تم )

این اولین چیزی است که کودکان وقتی می خواهند صاحب یک اتاق جدید بشوند به آن فکر می کنند ولی بزرگسالان از داشتن اتاق خواب هایی با استایل های خاص خجالت می کشند . اصلا منظورمان مثلا اسپایدر من یا راپونزل و شرک و … نیست ، منظورمان تم هایی آرام بخش و ملایم می باشد . در اتاقی که در بالا می بینید ، متوجه می شوید که استفاده از خطوط و تختی که خیلی متفاوت تر است از تخت های معمولی ماست این اتاق را منحصربفرد کرده . این اتاق توسط Timothy Whealon طراحی شده است .

 

 

lindsey-coral-harper-interior-design-interiors-lgn

۳ – تعداد مناسب بالشت ها برای روی تخت خواب

چندتا از این بالشت ها نیاز است ؟؟ باید تعداد طوری باشد که تخت شما لوکس به نظر برسد و هنگام خواب شما نیاز به ۱۰ دقیقه جابه جا کردن بالشت ها داشته باشید . به طور معمول باید ۱ – ۶ بالشت اضافه روی تخت داشته باشید و آن دیگر به نوع تخت شما ، طرح رو تختی شما و … مربوط می شود . تصویر بالا اتاقی است که توسط Lindsey Coral Harper طراحی گردیده و تعداد بالشت ها نسبت به اتاق به درستی انتخاب شده .

 

 

Deal NJ Showhouse, Designer: Robert Passal   May 2011

۴ – مکانی برای نشستن ( مکانی به جز تخت خواب )

این اتاق توسط Robert Passal طراحی گردیده و شما تعدادی صندلی از چند نوع خاص آن ها می بینید . این صندلی ها می توانند خدمت خوبی به شما بکند ، برای مثال : زمانی که شما می خواهید کتابی بخوانید و نمی خواهید که خوابتان برود می روید و روی صندلی در اتاقتان می نشینید و کتابتان را می خوانید ولی وقتی در تخت خواب باشید سریع تر خوابتان می گیرد یا می خواهید با کسی صحبت کتید .

 

 

aurelien-gallet--2-interiors-contemporary-eclectic-bedroom-lgn

 

 ۵ – هیچ تکنولوژیی در دیدرس نباشد!

طراح معروف Aurélien Gallet می گوید : اتاق خواب برای خوابیدن است نه برای کار با Black Berry ( نام یک برند تلفن همراه می باشد ) . همین طور هم استفاده از تلوزیون در اتاق مناسب نیست ، چون شما را می تواند بیش از حد بیدار نگه دارد و خسته کند ، در این دنیای تکنولوژی بهتر است هنگام خواب وقتی وارد اتاق خواب می شویم ، فارق از تمام تکنولوژی ها به سمت یک خواب راحت و آرامش بخش و بدون استرس برویم .

 

 

kelly-sutton-design-interiors-eclectic-bedroom-lgn

 

۶ – مجموعه ای از چیزهایی که دوست دارید

حتما نباید قفسه ای پر از این چیز ها باشد مثل همین قفسه در اتاق بالا که توسط Kelly Sutton طراحی شده. اما مجموعه ای از اشیا و وسایل که برای شما آشنا باشد و حتی لبخند کوچکی به لبتان بیاورد خیلی تاثیر دارد.همچنین یک روش عالیست تا یادگاری ها و اشیائی که در طی سال ها جمع کردید و تا حالا نمیدانستید که جای آن ها کجاست، را مورد استفاده قرار بدهید. یادتان باشد حتما جلوی چشمتان باشد چون هدف اصلی اینست که شما را خوشحال کنند.

 

 

lisa-gutow-design-interiors-eclectic-bedroom-lgn

 

۷ – یک میز کنار تخت مجهز

این میز با تمام وسایل و ضروریاتش مثل یک پارچ آب، چند کتاب، گیاه یا گل، لامپ و چراق خواب ( مثل همین عکس که Lisa Gutow طراح اتاق آن است ) مجموعه ایست تا به شما هنگام خواب احساس آرامش و امنیت بدهند. حتما نباید خیره کننده و زیبا باشد، هرچه بیشتر با احساسات و علایق خود این مجموعه را بچینید، بهتر عمل میکند و نمایانگر استایل شخصی خود شماست.

 

 

mattress-lgn

 

۸ – یک تشک عالی

شاید همه ی آیتم های این لیست را رعایت کرده باشید اما باز هم بدون یک تشک خوب اتافتان کامل نیست. چون اگر خواب با کیفیت نداشته باشید نمیتوانید قدر اتاق زیبایتان را بدانید. مدیر عامل شرکت Satvaa Mattress میگوید: شما تشکی میخواهید که خنک نگهتان دارد و برای کمر هم مناسب باشد. و البته ظاهر خوبی هم داشته باشد.همینطور باید ارتفاع تشک با ارتفاع میز کنار تخت و لبه ی پنجره ها تنظیم شده باشد و ضخامت تشک را با توجه به این ها تعیین کرد. یادتان باشد که یک تشک با کیفیت ۱۰ تا ۱۵ سال عمر میکند و یک تشک ارزان و بی کیفیت نصف آن.

 

 

ryan-white-designs-interiors-lgn

 

۹ – عکس اما نه از خانواده

هر چفدر دوست دارید از خود و خانواده عکس بگذارید اما در اتاق های دیگر خانه ، نه در اتاق خواب. بهتر است آثار هنری اتاق خواب کمتر احساسی باشد . در این عکس های زیبا و آرامبخش که در اتاق بالا ( طراحی Ryan White ) وجود دارند، احساسات خوبی مانند عکس های خانوادگی در شما ایجاد میکنند بدون اینکه در موقع خواب شخص خاصی را بیاد شما بیندازند.

 

 

windsor-decorating-and-design-interiors-modern-transitional-bedroom-lgn

 

۱۰ – درام!!

حتی در روشن ترین و شاداب ترین اتاق خواب ها هم عناصر تاریک و مرموز دیده میشوند. این اتاق که توسط Windsor Decorating and Design طراحی شده ، از این ویژگی ها زیاد دارد. رنگ عبوس روی دیوار ، مدل خاص لوستر ، هدبرد ( headboard : تاج تخت) خاکستری و زیادی بزرگ. اما میبینید با استفاده از رنگ های سفید زیاد هم اتاق ترسناک و افسرده نشده؟ کلید کار همین تعادل و بالانس بین دو استایل است.

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد