full screen background image
Search

۱۰ اشتباه رایج در طراحی داخلی منزل

184315548-mdn

 

 

۱- در کل زیباست ولی راحتی در خانه احساس نمی شود .

خیلی از وسایل ممکن است در ترکیب با وسایل منزل شما کارآمد و تاثیر گذار نباشند . پس وسایلی که زیبا هستند ولی نمی توانید با آن ها راحت باشید و احساس آرامش کنید حذف کنید ، آن ها برای منزل شما نیستند .

 

۲ – وسایل پیش از حد مرسوم و مد روز

در پست شیشه مغازه خیلی شگفت انگیز به نظر می رسند و همچنین در مجلات ، اما در خانه شما چطور ؟؟ آن ها ممکن است در منزل شما با بقیه وسایل شما ارتباط برقرار نکنند و مانند یک شی ناشناس بین بقیه وسایل شما باشند . پس بهتر است روی وسایلی تمرکز کنید که بیشتر مرتبت به سبک خانه شما و وسایلتان می باشند و صرفا جنبه ی زیبایی را مد نظر نگیرید .

 

۳ – استفاده از رنگ هایی که تا بحال استفاده نکردید برای رنگ دیوار

نباید تمام اتاق را رنگ کنید و بعد تصور کنید که وسایل را چگونه بگذارید و از چه نوع لوستری استفاده کنید . قبل از رنگ کردن همه چیز را در نظر بگرید .

 

۴ – خرید وسایل رویایی

یک میز نهار خوری بزرگ که ممکن است سالی یکبار هم روی آن غذا نخورید و یا یک تلوزیون بزرگ که در هفته فقط یک روز روشن می شود زیاد جزو وسایل موردنیاز منزل نیستند و می توانید بعدا آن ها را بخرید و نگویید یک روز استفاده می شوند ، این دید خیلی غلط می باشد .

 

۵ – سریع تعمیر کردن

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شما به جای این که یک صندلی بخرید ، یک روز به سفرتان اضافه بنمایید و یک صندلی ارزان بخرید . ولی وقتی صندلی شما می شکند متوجه می شوید که مغازه دار ها برای سود بیشتر نمی گویند که بهترین را بخرید . یک روز از سفر گذری است ولی آن صتدلی سال ها خواهد ماند .

 

۶ – خیلی بیش از حد سازماندهی کردن

مثلا ، قبض ها در پاکت آبی ، نامه ها در قفسه سومی ، کلید ها در بالای کمد و … .زمان این رسیده که به عقب برگردیم و همه را در یک جا جمع کنیم تا از سردرگمی خود کم کنیم .

 

۷ – استفاده از گیاهانی که اطلاعاتی درباره شان نداریم

همانند خیلی از وسایل به روز این بعضی از گل ها هم می توانند زیبا به نظر برسند اما ممکن است در خانه شما گل ندهد ویا رشد نکند و خشک شود در حالی که شما فضای مناسب و نور مناسب را در اختیار آن قرار دهید . برخی از گیاهان ممکن است سمی باشند و برای اغضای خانواده مضرر باشند .

 

۸ – اعتماد به نفس خطرناک

ممکن است شما آموزش ساده از کار افراد ماهر در صنعت دکوراسیون و طراحی داخلی ببنید و قصد به انجام آن را داشته باشید ولی لطفا این کار را نکنید انجام خیلی از کار ها از دور راحت و ساده به نظر می آید چون ما فقط جنبه زیبایی کار را می بینیم و به دیگر ابعاد آن کار کاری نداریم و ممکن است خسارات جبران ناپذیری یا گران را به بار بیاویرم . پس بهترین کار مراجعه به کارشناسان این کار است .

 

۹ – کلیشه هنر
شما هم دوست دارید از طرح های هنری زیبا روی دیوارتان استفاده کنید ولی تا چه حد از معنا و مفهوم آن اثر هنری اطلاعات دارید ؟؟؟

 

۱۰ – وسایل سفید با معنایی دو پهلو

وسایل سفید با اینکه زیبایی خاصی دارند ولی دردسر زیادی دارند و هنگامی که شما دوست دارید بهترین غذایتان یا خوراکی مورد علاقه تان را روی میز نهار خوری سفید خود بخورید باید مراقب باشید که وسایل سفید خود را کثیف نکنید و این کار باعث می شود که شما احساس آرامش نداشته باشید و آرامش مهم ترین رکن در طراحی داخلی می باشد . همچنین اگر وسایلتان کثیف شوند که اوضاع بدتر می شود .

 

 

شما کدامیک از این اشتباهات را مرتکب می شدید ؟؟

 

 

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد .